24 Nisan 2012 Salı

Böylesi filmlerde olmaz :Emlak Dolandırıcılığı

İSTANBULİstanbul'da filmlere konu olacak dolandırıcılık...  Süper lüks yaşamıyla güven kazanan Osman G., ağına bir işadamını düşürdü. '75 konut karşılığı' 12 milyon lira çarptı. Bölgenin hafriyat alanı olduğunu öğrenen işadamı şokta...
İşte İstanbul'da toplam 15 milyon lirayı bulan vurgunun cezaevinde biten öyküsü.... İddialara göre Osman G. işe kardeşi İhsan G.'nin bilgileriyle, kendisine onun adına nüfus cüzdanı çıkartmakla başladı.

- 2011 yılında İstanbul'da bir gayrimenkul şirketi kurdu. Kendisine çok lüks bir ofis açtı. İşadamlarına kendisini Kervansaray Otel ve Ceylan Tekstil'in ortağıymış gibi tanıttı.

- 'İhsan G. adına çıkarttığı' kimlikle, toplam 3 milyon liralık 3 adet Mercedes, 2012 model Land Rover, 2012 model Ferrari, 2011 model bir Audi aldı. İlk kazığı da galericilere attı.

- Yavaş yavaş ünlü patronlarla tanışmaya başladı, yemekler yedi.

OTEL ÇALIŞANIYLA ANLAŞTI
- Bir işadamı ve beraberindeki grubu Antalya Lara'daki lüks bir otelde ağırladı. 'Buranın ortağıyım' dedi. Her şeyi ince ince düşünmüştü. Otel çalışanlarıyla önceden anlaşmış, kendisine 'patron' gibi davranılmasını sağlamıştı.

- Davetlileri 150 metrekarelik bir otelde ağırladı. Hizmetlerine özel şoförlü bir Mercedes verdi.

- İşadamlarına 'Esenyurt'ta konut projemiz var. Özyurtlar ve Fi-Yapı ile 300 konutluk proje yapıyoruz' dedi. Sahte projeleri gösterdi.

- İşadamını sözde inşaat alanına da götürdü. Güven kazanmak için ünlü işadamlarının yanına sızdığı fotoğraf karelerini gösterdi.

- İşadamını ağına düşüren Osman G., 75 konut karşılığı 12 milyon liralık protokole imza attı. Parayı alıp ortadan kayboldu.

- Durumdan şüphelenen patron, belediyeye gitti, inşaat alanıyla ilgili bilgi almak istediğini söyledi. Yetkililer ise gösterdiği alanın harfiyat alanı olduğunu, inşaat ruhsatı bulunmadığını belirtti. (Akşam)

- Dolandırıldığını anlayan işadamı adamı soluğu savcılıkta aldı, şikayetçi oldu.  Devreye Mali Şube girdi.

KARDEŞİNİ BİLE SUÇLADI
- Osman G. yakalandı ama ısrarla 'İhsan G.' olduğunu söyledi. Kardeşinin, kendi kimliğiyle suç işlediğini, çok mağdur olduğunu anlattı.

- İzmir'de de 8 ayrı suçtan İhsan G. adına arandığı ortaya çıktı. Mahkemede İhsan G. olduğunu yineledi, serbest kaldı.

- Polis peşini bırakmadı. İzmir Emniyeti, Karşıyaka Nüfus Müdürlüğü, Evlendirme Dairesi ve ÖSYM'den belgeleri istendi. ÖSYM'den gelen sınav giriş ve evlilik belgelerindeki fotoğraflar zanlıyı ele verdi. Osman G. tutuklandı.


Kaynak : http://www.gazeteport.com.tr/haber/91317/boylesi_filmlerde_olmaz#ixzz1swQGq9I4

İki güzellik bir arada

İki güzellik bir arada

Ya üçüde olmasaydı

Ya üçüde olmasaydı

BEYOĞLU, CİHANGİR CADDE ÜZERİNDE SIFIR,KİRALIK DUBLEKS

ÇAĞLAYAN'DA KOMPLE KİRALIK BİNA

ÇAĞLAYAN'DA KOMPLE KİRALIK BİNA
YENİ YAPILAN METRO DİBİNDE

Mehmet Akif Ersoy'dan

Mehmet Akif Ersoy'dan

BOMONTİ'DE 1200 M2 KİRALIK MAĞAZA,İŞYERİ

BOMONTİ'DE 1200 M2 KİRALIK MAĞAZA,İŞYERİ
KENT MERKEZİNDE,ULAŞIM KOLAYLIĞI

Gezi Parkı

Gezi Parkı

Ne Denilebilir!...

Ne Denilebilir!...

Gezi

Gezi

Günün Fıkrası

Deli

1960'lı yıllar,Elazığ Akıl Hastanesinden her nasılsa 423 akıl hastası kaçar ve Elazığ'ın cadde ve sokaklarına dağılır.O zamanın ünlü doktoru Mutemet Tazıcı hastanenin başhekimidir. 'Doktor bey,ne yapalım?' diye akıl danışırlar.Mutemet Bey personeline;'Bana bir düdük verin ve arkama yapışarak gelin!'der.Doktor önde birkaç personeli arkasında düt düt diye trencilik oynayarak Elazığ'ı dolaşırlar. Bütün deliler bu kuyruğa girip vagon olurlar. Hastaneye geldiklerinde sayı 612 kişidir...Avukat 1
Zenginin biri ölümüne yakın, biri doktor, biri papaz, diğeri avukat olan üç yakın arkadaşını yanına çağırarak bir ricada bulunmuş.

- 300 bin dolar kadar bir tasarrufum var, bunu yanımda öteki dünyaya götürmek istiyorum. Ama kimseye de güvenemiyorum. Şimdi size 100'er bin dolar vereceğim. Bu paraları ne olur ben gömülürken kefenimin iç cebine koyuverin...

Adam ölmüş ve üç arkadaşı verdikleri sözü yerine getirmişler. Bir süre sonra doktor vicdan azabına yakalanmış. Diğer iki arkadaşını çağırarak onlara itirafta bulunmuş

- Hastanenin çok acil ihtiyacı vardı onun için 100 bin doların 20 bin dolarını hastaneye sarf ettim, kefene 80 bin koydum.

Papaz utana sıkıla mırıldanmış.

- Maalesef ben de aynı günahı işledim paranın yarısını kilisenin inşaatına ayırdım. Kefenin cebine 50 bin dolar koydum.

Avukat gülümsemiş.

- Ben sözümü aynen yerine getirdim, kefenin cebine 100 bin dolarlık çek koydum.
Avukat 2
George ve Harry balonda Atlantik Okyanusu’nu geçmektedirler. George Harry'ye döner ve “Biraz alçalıp nerede olduğumuzu anlayalım” der. Harry sıcak gazı biraz kısar ve balon alçalmaya başlar. George "Hala nerede olduğumuzu anlayamadım biraz daha alçalalım ve şu aşağıdaki adama soralım" der. Harry adama bağırır:

"Hey bayım nerede olduğumuzu söyleyebilir misiniz lütfen. "

Adam geri bağırır: "Bir balondasınız ve 100 metre yukardasınız"

George Harry'ye döner ve "Bu adam bir avukat" der.

Şaşırır Harry, "Nasıl anladın?" der.

"Çünkü" der George "Verdiği bilgi %100 doğru, fakat faydasız".
Avukat 3
Önemli bir iş için mülakat yapılacakmış. Bir matematikçi, bir fizikçi ve bir de avukat başvurmuş. Önce matematikçiyi içeriye almışlar ve bir masaya oturtup, sormuşlar:

“İki kere iki kaç eder?”

Matematikçi bir süre düşünmüş, önüne kâğıt kalemi almış, 10-15 sayfa doldurduktan sonra demiş ki: ''Eminim ki dört eder.''

Sonra fizikçiye aynı soruyu sormuşlar. Fizikçi de önce düşünmüş, sonra bir deney düzeneği kurmuş, sağa sola toplar fırlatmış. Yarım saat sonra : ''Yaptığım deneylere göre 3,9 ama 0,2'lik bir hata payı olabilir.'' demiş

En son avukatı almışlar içeri, sormuşlar soruyu. Avukat hiç düşünmeden etrafına sinsi sinsi bakmış ve sormuş:

''Kaç olmasını istersiniz?''
Avukat 4
Ceza davalarına bakan avukat bir arkadaşım anlatmıştı:

Yoksul bir babanın oğlu şoförlük yaparken ölümlü bir kazaya neden olmuş. Olayda tam kusurlu. Şoförün babası avukata başvurarak hukuki yardım istiyor. Arkadaşım adamın yoksulluğuna bakarak hiçbir ücret talep etmeksizin davayı takip ediyor.

Ancak bütün deliller aleyhte. Yapılacak bir şey yok. Şoförün mahkûmiyetine karar veriliyor.

Şoförün babası büroya gelerek yakınıyor.

“Yoksulluğun gözü kör olsun. Paramız olsa da iyi bir avukat tutsaydık bunlar başımıza gelmezdi.''
Avukat 5
Hayırsever vakıflardan birindeki çalışanlar şehrin en başarılı avukatından henüz herhangi bir bağış almamış olduklarını fark ettiler. Bağış toplama görevindeki kişi avukatı bağışta bulunması için ikna etmeye çalışıyordu:

“Araştırmalarımıza göre yıllık geliriniz en az 500.000 $. Ancak bugüne kadar hiç bir hayır işine bir kuruş bağışta bulunmamışsınız. O paranın bir kısmını bir şekilde topluma iade etmek istemez miydiniz?”

Avukat açtı ağzını:

“Önce, araştırmalarınız annemin uzun bir hastalıktan sonra ölmek üzere olduğunu ve hastane masraflarının onun yıllık gelirinin bir kaç kat üstünde olduğunu da gösterdi mi? Sonra, kardeşimin malul bir gazi, kör ve tekerlekli iskemleye mahkûm olduğunu? Ya da kız kardeşimin kocasının bir trafik kazasında öldüğünü ve onu üç çocuğuyla beş parasız bıraktığını?”

Görevli yerin dibine geçmişti.

Sadece:

“Hayır, hiç bir bilgim yoktu...” diye mırıldanabildi.

Avukat onun sözünü keserek devam etti:

“Pekâlâ, ben onlara zerre kadar para vermezken, size niçin vereyim?”Günün Sözü

Homo sum,humani nil a me alienum puto

İnsanım,insana özgü hiç bir şey bana yabancı değildir.

Şişli Merkez Mh,Esen Sk Saruhan İşhanında

Şişli Merkez Mh,Esen Sk Saruhan İşhanında
Sinema Tarihinin Zaman Tüneli

Sinema Tarihinin Zaman Tüneli

Sinema Tarihinin Zaman Tüneli
Hayatımızdan sessiz sedasız çekilmişler

Sinema Tarihinin Zaman Tüneli

Sinema Tarihinin Zaman Tüneli
Siyah Beyaz Hayatımızdan Renkliye...

Sinema Tarihinden Siyah ve Beyazlıklar

Sinema Tarihinden Siyah ve Beyazlıklar
Zamanın belleği var